Już w dniach 22-29 listopada 2024 roku możesz wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie, która odmienia Black Friday na lepsze. „Taki tydzień, że OOO!” to akcja charytatywna, która wspiera przedszkolnych i szkolnych psychologów w 69 placówkach w całej Polsce. Organizowana przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty, przy współpracy z Learnetic Polska, łączy szczytny cel z technologią.
Wrześniowy raport Najwyższej Izby Kontroli ujawnia niepokojące dane: liczba dzieci potrzebujących wsparcia psychologicznego wzrosła o 50% w ciągu ostatnich trzech lat. Wśród nastolatków wzrost wyniósł aż 68%! Tymczasem na wizytę w poradni psychologicznej czeka się nawet 12 miesięcy.
Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, która prowadzi bezpłatne szkoły i przedszkola w siedmiu województwach dba o to, aby dzieci i nastolatkowie mieli wsparcie w miejscu, gdzie spędzają większość czasu – w szkołach i przedszkolach. Aby jednak mogło ono być skuteczne, konieczne jest odpowiednie wyposażenie gabinetów psychologicznych.
– Psychologowie, pracujący w naszych placówkach podkreślają, że najważniejszym obszarem, którym trzeba się umiejętnie zaopiekować już od najmłodszego wieku, są dziecięce emocje – tłumaczy Barbara Wiśniewska, koordynatorka projektu Taki Tydzień, że OOO! fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. – Dlatego chcemy doposażyć ich gabinety w pomoce do zajęć i terapii właśnie z tego obszaru.
Odwrócony Black Friday z Learnetic
Już 22 listopada rusza więc kolejna edycja charytatywnej akcji Taki tydzień, że OOO! Potrwa aż do Czarnego Piątku, czyli Black Friday, który w tym roku przypada 29 listopada. Na czym polega? To proste.
– Przez tydzień nasi partnerzy, zamiast obniżać ceny produktów, przekazują procent od ich sprzedaży na ważny cel – wyjaśnia Barbara Wiśniewska. – Dzięki temu gorący czas zakupów nabiera głębszego znaczenia i dodatkowego wymiaru.
W tym roku partnerem Taki Tydzień, że OOO! jest firma Learnetic Polska i learn:bit Arcade, zestaw do nauki programowania w Pythonie. Aż 20% ceny każdego sprzedanego w dniach 22-29 listopada zestawu learn:bit Arcade zostanie przekazane na zakup pomocy do realizacji zajęć i terapii z dziećmi.
https://operator.edu.pl/pl/taki-tydzien-ze-ooo/
Programowanie i pomaganie. Połączenie doskonałe
Charytatywny zestaw Learnetic Polska składa się z interaktywnego kursu, płytki rozszerzającej i mikrokontrolera. Ten zestaw edukacyjny dedykowany jest dzieciom od 12 lat, nauczycielom, a także rodzicom, którzy chcą wspierać rozwój kompetencji informatycznych swoich dzieci. Pozwala tworzyć, programować i od razu testować własne projekty w świecie rzeczywistym.
– Na naukę programowania nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. W pudełku learn:bit Arcade znajduje się wszystko, co potrzebne, aby rozpocząć edukacyjną przygodę. Kurs skonstruowany jest tak, aby wprowadzić w ten temat każdego! A dzięki akcji „Taki tydzień, że OOO!” inwestycja w rozwój umiejętności programistycznych wiąże się z robieniem czegoś dobrego także dla innych! – mówi Jacek Świątek, dyrektor marketingu Learnetic Polska.
Taki tydzień, że OOO! potrwa od 22 do 29 listopada. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://operator.edu.pl/pl/taki-tydzien-ze-ooo.
* * *
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od 2001 roku prowadzi działalność edukacyjną, społeczną oraz wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 69 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację OOO, uczy się 9000 dzieci i młodzieży. Fundacja OOO realizuje również ogólnopolskie projekty edukacyjne, społeczne i rozwojowe: #MAMYNATORADĘ. Poradniki dla rodziców • Logopeda w każdej szkole i przedszkolu • #LabOOOratorium. Twórz z nami innowacje.
Założona w 2010 roku gdańska firma Learnetic SA to lider w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Dzięki inkluzywnemu podejściu – które przyświeca wszystkim naszym działaniom – technologie stworzone przez naszych specjalistów zdobyły uznanie w Polsce i w 50 innych krajach. Z naszych programów, platform i narzędzi korzystają szkoły, samorządy, instytucje i placówki edukacyjne, wydawcy edukacyjni oraz ministerstwa edukacji.